Bodrum Pansiyonları

Tatil Cenneti Bodrum

Tatil Cenneti Bodrum şarkılara ve filmlere olmuş, güzelliğiyle göz kamaştıran tarihi eserleri, fotoğraf karelerine ve kartpostallara sığmayacak kadar güzellikte beyaz evleriyle tarihin ve turizmin izlerini üzerinde taşır.

Bodrum Genel Görünüm, Tatil Cenneti Bodrum

Bodrum Genel Görünüm

Tüm dünyada turizm adına isim yapmış Bodrum, Muğla ilinde yer alan yarımadanın en merkezi noktasıdır. Kendiyle beraber her geçen gün daha da ünlenen Turgutreis, Ortakent, Yalıkavak, Güvercinlik, Bitez, Torba, Göltürkbükü, Gündoğan gibi tatil bölgeleri de turizm adına öncü isimler arasına gelmeyi başarmaktadır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de şöhretiyle dudak uçuklatan Tatil Cenneti Bodrum, tanıklık ettiğimiz bu yıllarda yarımadanın tüm güzelliklerinin ortaya çıkmasıyla, ismini dünyanın dört bir yanına duyurmuştur.

Yaz sıcaklarından bunalmayacağınız bir havaya hakim olan Bodrum, kışları da sizleri dondurucu soğuklarla baş başa bırakmayacaktır. Ege ve Akdeniz iklimlerinin bir arada bulunmasından dolayı yaz ve kış iklimleri aşırı bir hale gelmemiştir. Bölge mikroklima olarak nitelendirilirken yaz mevsiminde hemen hemen hiç nem bulunmamakta ve kışın da nem düşük gözlenmektedir. Bodrum’un Mavi Bayrak ödüllü plajlarında yaz sıcaklarında denizin kumun ve güneşin keyfini sürmek en güzel aktivitelerden biri.

Bodrum Sahil ve Plaj, Tatil Cenneti Bodrum

Bodrum Sahili Tekneler ve Plaj

Bodrum adı geçtiğinde akla hemen ilk olarak beyaz evler ve masmavi rengi almış denizi gelmektedir. Göktepe’nin yamaçlarında bulunan tek katlı beyaz o eşsiz evler deniz doğrultusunda süzülerek inşa edilmiştir. Beyaz evlerin oluşturduğu bölgede sokaklar dar ve altında geçmiş dönemlere ait son derece mükemmel bir tarih yatmakta. Farklı yol seçenekleriyle birbirine bağlanan sokaklarda denize doğru ilerlediğinizde masmavi deniz görür ve içinizi eşsiz bir huzur kaplar.

Tatil Cenneti Bodrum sokaklarında bölge halkının kapı önlerinde hoş sohbetlerine tanıklık eder ve sizi gülümseyerek selamlarlar. Ege mutfağının hakimiyetini sürdüğü Bodrum’da leziz ve taze yemeklerinin tadına kesinlikle bakmanız gerekmektedir.

Ege Mutfağı Lezzetleri, Tatil Cenneti Bodrum

Günbatımı başladığında Bodrum Kalesi’ne kanat çırpan martı kabilelerine tanıklık edecek ve ada turlarını tamamlamış teknelerin limana dönüşlerini izleyeceksiniz. Bodrum’da günbatımının en keyifli olduğu nokta Gümüşlük olarak bilinmektedir. Bodrum’da gece ışıklarının yanmasıyla eşsiz bir gece hayatınında sizleri beklediğini bilmeniz gerekir. Bodrum’da bolca iyot bulunmasıyla enerjiniz tavan yapacak hiç durmaksızın gece ve gündüz eğlencenin tadını çıkaracaksınız.

Bodrum’da gece hayatı çoğu turizm bölgesinden farklı yaşanmaktadır. Hiç bir yerde göremediğiniz bar restoran ve cafeyi aynı cadde üzerinde birbirine yakın konumda görebileceksiniz. Her mekandan çıkan farklı müzik sesleriyle sokaklar sabah saatlerine kadar hareketli. Akşam saatlerinde Bodrum Kalesi’nin ışıklarının açılmasıyla Bodrum manzarası da eşsiz bir hale gelmektedir. Ünlü sanatçıların sahne aldığı çok sayıda gece kulübünde eğlenceli anlar geçirebilir veya türkü barlarda nostaljinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Kalesi Gece Görünüm, Tatil Cenneti Bodrum

Bodrum Kalesi Gece Görünüm

Bodrum merkezinde konaklayabileceğiniz çok sayıda otel, pansiyon, apart otel, butik otel, motel şeklinde bir çok işletme bulabilmeniz mümkün. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinin yer aldığı Bodrum’da tatilinizi keyifli hale getirmeniz içinde bir çok seçenek yer alıyor. 5 yıldızlı otellerinde de bulunduğu Bodrum’da her şey dahil sisteminden yararlanarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Tatil Cenneti Bodrum 5
Etiketler:, , , ,


Bodrum Pansiyonları – Ucuz Pansiyonlar – Bodrum Konaklama Fiyatları Tatil