Bodrum Pansiyonları

Bodrum Plajları

Bodrum tarihi dokusuna tanıklık edebileceğiniz kadar eşsiz bir deniz, kum ve güneş tatilinin fırsatlarını ayaklarınıza kadar getiriyor. Bodrum Plajları tatilini keyifli hale getirecek eşsiz denize ve kumsallara sahip noktalar.

Bitez Halk Plajı

Bitez Bodrum’un en popüler tatil noktalarından bir tanesidir. Bitez’de yer alan halk plajı mavi bayrak ödülüne sahip ve mükemmel bir temizliğiyle tüm ilgiyi üzerine toplamayı başarmış. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist deniz, güneş ve kum keyfini çıkarabilmek için bu noktayı seçmektedir.

Bitez Plajı, Bodrum Plajları

Bitez Plajı

Bitez Halk Plajı’nın Bodrum’a olan uzaklığı 8km’dir. Plaj mavi bayrak ödülünü 2002’de almaya hak kazanmış metrelerce uzunluğa sahip bu inanılmaz plaj, su sporlarına da ev sahipliği yapıyor. Bodrum Halk Plajı’na ulaşım oldukça kolay şehir içi minibüsler ile sağlanabilmekte.

Yeşil ve mavinin kol kola girdiği Bodrum Plajları arasında yer alan Bitez Halk Plaj’ında tatilinizin keyfini süreceksiniz.

Camel Beach

Eski Adı Kargı Koyu olarak bilinen Camel Beach Ortakent bölgesinin en uç batı noktasında bulunuyor. Eski zamanlarda develerin kumsalda yatıp kalkmasıyla plaj bu ismi almıştır. Günümüzde de çok sayıda deve turu düzenlenen plaj Bodrum’da oldukça popüler bir seviyede yer almaktadır.

Camel Beach, Bodrum Plajları

Camel Beach

Sonunu göremeyeceğiniz kumsallara ev sahipliği yapan Camel Beach sonsuzluktan bir kare gibi ziyaretçileri için. Dünya üzerinde pek bulunamayan zambakları da o harika kumsallarda görebilmek mümkün.

Deve turlarının düzenlendiği Camel Beach, hem yerli hemde yabancı turistlerin beğenisini kazanıyor. Sığ bir denize sahip olan plajda yosun ve kaya parçalarına rastlamak pek mümkün değil. Plajın komple kum olması bölgeyi en çok beğenilen plajlardan biri haline getiriyor. Ulaşımın gayet kolay sağlandığı Camel Beach Ortakent üzerinde yer alan Kargı tabelalarını izleyerek bulabilirsiniz.

Günbatımı Plajı

Eşsiz tatil merkezi Bodrum’un Turgutreis beldesi sınırları içerisinde yer alan Günbatımı Plajı, tatilcilerin deniz, kum ve plaj keyfini en çok yaşadıkları noktalardan biri. Tatil cenneti Bodrum’da yer alan sayılı güzellikte plajların önde gelen isimlerindendir.

Günbatımı Plajı, Bodrum Plajları

Günbatımı Plajı

Eşsiz bir günbatımının bu bölgede yaşanmasından dolayı plaj ismini Günbatımı Plajı olarak almıştır. Uzunluğu 150 metre olan plaj Ege ve Akdeniz denizini burada bütünleştiriyor.

Kadıkalesi Plajı

Kadıkalesi Plajı Bodrum merkezine 22 kilometre mesafede olan Turgutreis’e 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Turunçgil bahçelerinden oluşan bölgenin arasında yer alan nezih ve harika bir plaj. Sahip olduğu denizin berraklığı bölgede tatil yapanların anlayacağı cinsten. Kadıkalesi Plajı ziyaretçilerine o geniş kumsallarında eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor.  Helenistik zamanında bölgede bulunan burun üzerine kurulmuş olan kaleden ismini almıştır. Kadıkalesi Plajı’nın antik çağlara dayanan geçmişinde 8 Leleg şehri olarak bilinen şehirlerden biri ve bunların başkenti sayılıyor.

Kadıkalesi Plajı, Bodrum Plajları

Kadıkalesi Plajı

Günümüzde çok sayıda otel, pansiyon ve konaklama imkanlarını içinde barındıran bölge, günbatımının da eşsiz bir şekilde yaşandığı plaj. Plajın karşısında üst noktalarda yer alan Bizans Kilisesi ve birde çok önceki tarihlere dayanan eski bir çeşmede yer alıyor.

Fener Plajı

Fener Plajı Bodrum merkezine 20 kilometre mesafede bulunuyor. Akyarlar bölgesinde bulunan plaj adını Hüseyin Burnu Feneri olarak bilinen Fransızların inşa ettiği yapılarından biri olan fenerden almıştır.

Fener Plajı, Bodrum Plajları

Fener Plajı

Bodrum Plajları arasında su sporları, windsurf ve kiteboard için oldukça elverişli olan eşsiz bir bölge. Yaz sezonu boyunca bölgede rüzgarın sağdan sola esiyor olması Fener Plajı’nı windsurf için adeta merkezi bir nokta kılıyor.

Bodrum’da yer alan geniş ve doğallığını kaybetmemiş kumsallara sahip olan bir plaj aynı zaman da açık bir deniz kıyısı. Hemen karşısında Kos Adası’nın manzarasını da görebilirsiniz. Yaz sezonu arasında havaların iyice ısınmasıyla beraber rüzgar şiddetini öğleden sonraları bölgede epey arttırmakta. Windsurf’e henüz yeni başlamış olanların özellikle sabah rüzgarını seçmeleri uygun görülmektedir. Pek çok profesyonel sporcunun da rüzgarın çeşitlilik göstermesiyle tercih sebebi oluyor.

Bodrum Plajları 5
Etiketler:, , ,


Bodrum Pansiyonları – Ucuz Pansiyonlar – Bodrum Konaklama Fiyatları Tatil